Havayolu Taşımacılığı

Günümüz dünyasında tüketimin giderek arttığı ve bu artışa bağlı olarak üretimde de aynı oranda artış yaşandığı görülmektedir. Bu nedenle üretici ve tüketicinin ihtiyacı olan ürünlerin tedarik edilmesi, acil ihtiyaçların karşılanmasında Hava Kargo lojistiği ön plana çıkmaktadır.
Lojistika, sektörde önemli yeri olan havayolu taşımacılığı müşterilerine hızlı, ekonomik, kaliteli çözümler ve alternatif hizmetler sunmaktadır.
Hava Kargo taşımacılığında kapıdan kapıya, kapıdan havaalanına ve havaalanından kapıya seçenekleri ile ithalat ve ihracat gönderilerinde, kapsamlı bir hizmet verilmektedir.
Teslim alınan yükler, varış noktasına teslim edilinceye kadar takip edilmekte, gönderici ve alıcıya gönderim bilgileri, elektronik ortamda eksiksiz olarak aktarılmaktadır.

Havayolu Taşımacılığı Sıkça Sorulan Sorular

Lojistik hizmeti dünyanın her ülkesine taşımak isteyen havayolu firmaları; sundukları hizmetler ile müşterisine pratik, kaliteli ve ekonomik çözümler sunmaktadır. Bu da havayolu taşımacılığı her geçen gün kendisini yenilemekte olduğunu ve dünyanın farklı bölgelerinde de taşımacılık sistemini geçerli hale getireceğini göstermektedir. Böylece havayolu taşımacılığı nedir sorusu, zamanı ve bölgeyi kısıtlamadan tedarikçi ve tüketicinin ihtiyaçlarının karşılanması için en doğru taşıma şekli olarak yanıt bulmaktadır.
Öncelikle zaman tasarrufu açısından havayolları tercih edilmektedir. Hizmetin hızlı olması, güvenilirliğinin fazlalılığı ve belirlenen noktaya çok daha kısa sürede ulaştırılması bunda önemli etkendir. Bir başka deyişle, havayolu taşımacılığı nedir sorusunun karşılığı hızlı ve güvenilir hizmettir, denilebilir.
Havayolu taşımacılık; birbirinden özel firmaların deneyimlerini ve verimliliklerini sergiledikleri ürünlerini dünyanın en uzak noktalarına gönderebilmeleri için çok doğru bir seçenektir. Tekstil ürünlerinden, beyaz eşyalara, gıdadan, deniz ürünlerine ve hatta birçok ürün için gerekli olan yedek parçalara kadar, birbirinden farklı ürünlerin taşınabilmesine yönelik olarak havayolunu tercih edenlerin aklına gelen ilk soru ise havayolu taşımacılığı nasıl yapılır olmaktadır.
Diğer taşımacılık türlerine göre taşınılacak ürünlerin sigortalama primlerinin daha düşük olması havayolları aracılığıyla yapılan taşımacılığı cazip hale getirmektedir. Havaalanından havaalanına, ya da evden teslim alıp, aynı şekilde havayolu ile belirlenen bölgeye ulaştırılması ve tüm bu işlemlerin dünya genelinde en hızlı ve güvenilir şekilde yapılması pek çok kişiyi havayolu taşımacılığı nasıl yapılır konusunu araştırmaya sevk etmektedir.
Genel kargolar; kuru, temiz olup, özel bir hizmet veya depolama gerektirmeyen, bozulma riski olmayan, canlı hayvan içermeyen kargo türleridir. Özel kargolar; taşınmasında özel hizmet gerektiren, depolamasında özel işleme tabi olması gereken kargolardır. Havayolu taşımacılığı çeşitleri arasında yer alan özel kargoların taşınmasında kabulünden başlayarak, etiketleme taşınma ve yerleştirme kısımlarında özel prosedürler uygulanır.

Tehlikeli maddeler de havayolu taşımacılığı çeşitleri arasında yer alır. Tehlikeli maddeler; taşınması riskli gruba girer. Bunlar, zehirli, patlayıcı ve alev alan maddelerdir. Yine bu maddeleri içeren bazı cihazlar olduğu gibi, zehirli, çözücü ve yoğunlaştırıcı maddeler içeren makine parçaları ve civa ihtiva eden ölçüm cihazlarıdır. Tehlikeli maddeler taşımacılığında yine özel prosedürler söz konusudur.

Karayolu Taşımacılığı

Lojistika olarak, Türkiye’nin lokomotifi konumunda olan Uluslararası Karayolu taşımacılığı, ihracat ve ithalat yükleriniz için lojistik destek vermekteyiz. Doğru planlama, organizasyon ve zamanında teslimat ile gönderi ve yükleriniz, teslimat adreslerine güvenli ulaştırılmaktadır.

Uluslararası Karayolu taşımacılığı, komple ve parsiyel taşıma hizmetleri ile ihtiyaca göre araç ve diğer teknolojileri sunmaktayız.

Avrupa, Balkan Ülkeleri, Ortadoğu, İskandinav Ülkeleri, Türki Cumhuriyetleri, eski Rusya Federasyonu ülkeleri ile yapacağınız komple ve parsiyel taşımacılık hizmetleri için bizden bilgi alınız.

Karayolu Taşımacılığı Sıkça Sorulan Sorular

Dünyada taşımacılıkta büyük bir yer kaplayan, karayolu taşımacılığı nedir? sorusuna bir tanımlama yapmamız gerekirse dünyanın her yerine dağılmış karayollarını kullanarak ürünlerin aktarmasız olarak bir noktadan ötekine taşınması işi diyebiliriz. Birçok avantajı olduğu gibi kendi içinde dezavantajlarda barındırmaktadır. Ama maliyet olarak oldukça uzun olması ve aktarmasız olması karayollarını cazip hale getirmektedir.
Örnek vermek gerekirse artık karayolu taşımacılığı nedir dendiği zaman bu sorunun cevabının içinde yer alan “uzun süreler alan” ibaresi artık geçerli değildir çünkü şehirleri direk olarak birbirine bağlayan otobanlar süreleri oldukça kısalmış ve karayolu üzerinde taşıma süreleri demiryolu taşımacılığı ile rekabet edebilir hale gelmiş, eski tabuları yıkmıştır.
Taşımacılıkta birçok firmanın tercih ettiğikarayolu taşımacılığı avantaları ile firmaların ilgisini çekmektedir. Kolay ve basit bir yapıda olan karayolu taşımacılığında istediğiniz her zaman rota oluşturup araçlarınızı yola çıkarabilirsiniz. Sefer bekleme, taşınma sırasında nakil bekleme gibi zaman kayıpları bu taşımacılık türünde olmamaktadır. Demiryolu taşımacılığında makinisti arayamazsınız ama karayolu taşımacılığında bizzat şoför ile iletişime geçebilirsiniz.
Boşaltım ve dolum için herhangi bir özel yer ihtiyacı bulunmamaktadır. İstediğiniz herhangi bir uygun noktada aktarım yapabilirsiniz. Ürününüzü tek vasıta ile uzak noktalara göndermeniz mümkündür.

Denizyolu Taşımacılığı

Dünya ticaretinin %80’inin denizyoluyla gerçekleştiği günümüzde, armatörlerle yapmış olduğumuz anlaşmalar, geniş acente ağımız ve sahip olduğumuz bilgi ve tecrübe ile dünya genelinde müşterilerimize kıtalararası akılcı lojistik çözümler sunmaktayız.

Türkiye’nin Gemlik, İstanbul, İzmit, İzmir, Mersin ve İskenderun limanlarından, deneyimli personelimizle konteyner taşımacılığında müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Kadromuz, yükün gümrüklenmesinden teslimatına kadar tüm operasyonel bilgileri size doğru ve zamanında aktarmaktadır.

Konteyner taşımacılığında sunduğumuz hizmetler:

  • - Haftalık düzenli seferler.
  • - FCL Konteyner İthalat / İhracat taşımaları.
  • - LCL Konteyner İthalat / İhracat taşımaları.
  • - Zamanında evrak teslimi.
  • - Hızlı güvenilir hizmet.
  • Sunduğumuz hizmetlere ek olarak, ağır tonajlı veya gabari dışı yüklemeleriniz için özel denizyolu taşımalarını organize etmekteyiz.

Denizyolu Taşımacılığı Sıkça Sorulan Sorular

Taşımacılık hizmetine ihtiyaç duyulduğu zaman en sık tercih edilen opsiyonların başında denizyolu taşımacılığı gelmektedir. Denizyolu taşımacılığı nedir sorusuna verilecek en net cevap aktarma ve transfer aşamalarının yük gemileri ile deniz üzerinden yapılması olmaktadır. Deniz yolu taşımacılığı nedir sorusuna daha net cevap verebilmek için özel taşımacılık aşamaları belirlenebilmektedir.
En sık tercih edilen hizmetlerin başında uluslararası denizyolu taşımacılığı gelmektedir. Uluslararası denizyolu taşımacılığı nedir? Denizaşırı ülkelere yapılması gereken taşımacılık işlemlerinin yük gemileri ile birlikte uluslararası sularda yapılması işlemidir. Denizyolu taşımacılığı nedir sorusu kadar tercih edilen yöntem ve aşamaların durumunun belirlenmesi de oldukça önemli olmaktadır. Denizyolu taşımacılığı günümüzde en sık tercih edilen taşımacılık yöntemlerinin başında gelmektedir.
Denizyolu taşımacılığı hem güvenilir hem de diğer tercihlere göre daha az maliyetli olabilmektedir. Denizyolu taşımacılığı nedir? Karayolu taşımacılığının mümkün olmadığı veya daha maliyetli olduğu durumlar ile birlikte tonlarca yükü taşımak için tercih edilen taşımacılık yöntemi olmaktadır. Denizyolu taşımacılığı diğer taşımacılık yöntemlerine göre çok daha fazla yükün tek seferde taşınmasına imkan sağlamaktadır.
Denizyolu taşımacılığı; gemi, vapur gibi farklı deniz taşıtlarıyla yapılan ve özellikle uluslararası ticarette büyük önem taşıyan bir ulaşım şeklidir. Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrili olduğu düşünülecek olursa, bu tarz taşımacılığa olan önem artmakta ve küresel ticaret yapan firmalar arasında rekabet ortamı fazlalaşmaktadır. Haliyle, denizyolu taşımacılığı fiyatları buna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.
Denizyolu taşımacılığı geçmişten günümüze kadar değerini koruyarak gelen önemli bir hizmettir. Bu kadar eskiye dayanması ise denizyolu taşımacılığı terimleri açısından değerli bir özellik olmaktadır. Günümüzde kullanılan birçok denizyolu taşımacılığı terimleri oldukça eski tarihlerden beri kullanılan terimler olmaktadır. Denizyolu taşımacılığının hala etkisini artırarak devam ediyor olması ise önemini bir kez daha göstermektedir.
Denizyolu taşımacılığı ülkelerin konumları ile doğrudan ilgili olmaktadır. Limanlara sahip olan ülkeler için denizyolu taşımacılığı terimleri benzer olmaktadır. Ülkemiz denizyolu taşımacılığı için anahtar değere sahip ülkelerin başlıca değerlerinden biri olmaktadır. Denizyolu taşımacılığı terimleri arasında en çok kullanılan ve bilinen terimler armatör, broker, charter taşıma gibi özel terimler olmaktadır.
Denizyolu taşımacılığı sayesinde oldukça fazla yükü tek seferde rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Denizyolu taşımacılığı avantajları ve dezavantajları açısından en önemli husus hiç kuşkusuz bu özellik olmaktadır. Bunun yanı sıra denizyolu taşımacılığı avantajları ve dezavantajları için en önemli ikinci avantaj maliyet olmaktadır. Denizyolu taşımacılığı mevcut yüklerin taşınması maliyetinde en uygun taşımacılık hizmetlerini sunmaktadır.

Denizyolu taşımacılığı uluslararası taşımacılığa oldukça müsait olmaktadır Oldukça fazla yol üzerinden uluslararası denizyolu taşımacılığı kolaylıkla yapılabilmektedir. Denizyolu taşımacılığı avantajları ve dezavantajları için bu durum önemli bir artı olmaktadır. Ancak bu avantajların yanı sıra denizyolu taşımacılığı uzun sürelerde teslimat gerçekleştirmektedir. Bu nedenle taşınacak ürüne göre karar verilmesi son derece önemli olmaktadır.

A Noktasında B Noktasına Hızlı Teslimat

Çözümlerimizden sizde faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Adres

13/10, 1113 Sk, Pirireis Mh, Yenisehir, Mersin, Türkiye

İletişim

+90 324 337 1414
sales@lojistika.com